Virtuaalitalli Namer
etusivu esittely asukkaat toiminta muuta

VRER:n alaiset ravit 19.11.2017

Tervetuloa osallistumaan VRER:n alaisiin raveihin 19.11.2017. Kilpailun järjestäjänä toimii Namer sekä vastuuhenkilönä Tiia (VRL-00135). Ensimmäinen lähtö aloitetaan kello 16.00. Otathan huomioon päivän lämpötilan (ennusteiden mukaan +20) ja huolehdit sekä omasta että hevosen nesteytyksestä. Paikalla toimii buffet, minkä lisäksi tallin kaupasta voi ostaa sesongista riippuen eri hedelmistä valmistettuja tuotteita.

Säännöt ja rajoitukset:
- yhdeltä ihmiseltä rajattomasti hevosia per lähtö
- yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön
- lähdöt jaetaan tarvittaessa ryhmiin
- jos lähdössä on alle viisi osallistujaa, juostaan se rutiinina ja palkintorahat puolitetaan

Säännöt ja rajoitukset Derby Selection -lähtöön:
- yksi hevonen + yksi varahevonen/omistaja
- hevosen tulee olla syntynyt Suomessa ja omata sukua vähintään yksi polvi
- lisääthän ilmoittautumiseen mukaan hevosen sivujen osoitteen
- lähdön voittaja pääsee Derby-finaaliin

Osallistumisohjeet:
- VIP 18.11.
- osallistumiset mailiin otsikolla VRER11, allaolevassa muodossa:

Lähtö
ikä skp hevosen nimi / Ohjastaja (Seura) enn.


Lähdöt:
1. Ryhmäajo kylmäveriset 2100m 30,0-35,0 -aikaisille
p. 1000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€ (- 100v€)
2. Ryhmäajo kylmäveriset 2100m 25,0-29,9 -aikaisille
p. 1500v€ - 750v€ - 450v€ - 300v€ (- 150v€)
3. Ryhmäajo kylmäveriset 2100m alle 24,9-aikaisille
p. 2000v€ - 1000v€ - 600v€ - 400v€ (- 200v€)
4. Ryhmäajo peitsarit 2100m p.12,0-p.10,0 -aikaisille
p. 1500v€ - 750v€ - 450v€ - 300v€ (- 150v€)
5. Ryhmäajo peitsarit 2100m alle p.09,9-aikaisille
p. 2000v€ - 1000v€ - 600v€ - 400v€ (- 200v€)
6. Ryhmäajo 4-vuotiaat lämminveriset 2600m Derby Selection
p. 8000v€ - 4000v€ - 2200v€ - 1800v€ - 1100v€ - 800v€

Osallistujat/tulokset:

1. Ryhmäajo kylmäveriset 2100m 30,0-35,0 -aikaisille
1. 5v o Purnin Jännitelmä / (ARO) 30,2a -- 01.31,3akex, 1000v€
2. 5v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 30,5a - 01.33,4ake, 500v€
3. 5v t Radikalin Villimimmi / Anna (RDT) 31,1aly - 01.33,4akex, 300v€
4. 4v o Duanin Noniin / (ARO) 34,3a -- 01.34,2akex, 200v€
5. 5v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 30,3a - 01.34,3ake, 100v€
6. 5v t Arvuuttaja RC / Laura (RDT) 32,3ly - 01.34,3akex
7. 5v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 30,7a - 01.34,4ake
8. 7v t Repolan Ikiliikkuja / Noora (RDT) 30,2aly - 01.35,5ake

Hylätty
4v t Radikalin Keruutar / Spookiness (RDT) 34,2aly - - hml
5v o AH Yövahti / (ARO) 31,4a -- - hll

2. Ryhmäajo kylmäveriset 2100m 25,0-29,9 -aikaisille
Ryhmä 1
1. 6v o Encore / Noora (RDT) 26,4ake - 01.28,3akex, 1500v€
2. 5v o Woimankoitos / Urmas (Team Ninitra) 29,1a - 01.28,3ake, 750v€
3. 6v t Rohkean Kiukkuiita / Tiia (NAM) 28,3aly -- 01.29,3ake, 450v€
4. 7v t AH Lakuriina / Laura (RDT) 27,6aly - 01.30,2ake, 300v€
5. 8v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 26,8a - 01.30,2ake, 150v€
6. 6v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 28,4a - 01.30,3ake, 150v€
7. 11v t Dii-Dii Daalia / Anna (RDT) 27,0ake - 01.30,5ake
8. 6v t Adinan Kreivitär / Julia (Adina) 29,6 - 01.31,1ake
9. 8v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 27,2a - 01.31,3akexx
10. 5v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 29,4 - 01.31,5akex

Hylätty
5v o Manailla KAS / Spookiness (RDT) 28,7ake - - k
6v t Varismäen Virvatuli / Tiia (NAM) 28,4ake -- - hpl

Ryhmä 2
1. 8v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 25,4 - 01.28,2akexx, 1500v€
2. 9v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 25,2 - 01.28,4ake, 750v€
3. 5v o AH Cetan / (ARO) 25,6 -- 01.28,5ake, 450v€
4. 8v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 25,9 - 01.28,5akexx, 300v€
5. 7v t EP Noidan Taika / silence (NAM) 25,3aly -- 01.28,6ake, 150v€
6. 5v o Jonnet Ei Muista / Ronnie (NAM) 25,4ake -- 01.29,2ake, 150v€
7. 9v t AH Sadetanssi / (ARO) 25,2 -- 01.29,3ake
8. 6v o Radikaali Weijari / Emmi (RDT) 26,3ake - 01.29,5ake
9. 7v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 25,0a -- 01.30,2ake
10. 9v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 25,2a - 01.30,4ake
11. 9v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a - 01.30,6akexx 

3. Ryhmäajo kylmäveriset 2100m alle 24,9-aikaisille
1. 8v o Hulivei I.F. / Laura (RDT) 24,4ake - 01.25,2ake, 2000v€
2. 12v o Kekan Valtias / (ARO) 22,7a -- 01.25,2ake, 1000v€
3. 8v o O.R. Keisari / Anna (RDT) 24,1ake - 01.25,5akex, 600v€
4. 14v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 - 01.25,5ake, 400v€
5. 7v t Kekan Jekutar / Noora (RDT) 23,4ake - 01.26,2ake
6. 13v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 - 01.26,6ake
7. 8v o AH Sysi / (ARO) 24,4a -- 01.28,2ake
8. 7v t Snillin Aamutuima / Spookiness (RDT) 24,5aly - 01.28,3ake 

4. Ryhmäajo peitsarit 2100m p.12,0-p.10,0 -aikaisille
1. 6v o Icaros Duán / (ARO) p11,2a -- 01.15,1ake, 1500v€
2. 6v t Hellraiser Ach / (ARO) p11,3a -- 01.15,2ake, 750v€
3. 6v t Delete Ach / (ARO) p11,5a -- 01.15,2akexx, 450v€
4. 7v t Dalwhinnie Ach / (ARO) p10,2a -- 01.15,3ake, 300v€
5. 6v o D'aragon Duán / (ARO) p10,6a -- 01.15,5ake
6. 6v t Midnight Queen / (ARO) p10,0a -- 01.16,6ake

Hylätty
5v o Atomic Samurai / (ARO) p11,9a -- - hml

5. Ryhmäajo peitsarit 2100m alle p.09,9-aikaisille
1. 9v o Rise Of Evil / (ARO) p09,2a -- 01.13,2akex, 2000v€
2. 9v t Echo Ach / (ARO) p09,2 -- 01.14,1ake, 1000v€
3. 7v o Scallywag Ach / (ARO) p09,5a -- 01.14,2ake, 600v€
4. 8v o Red Ice Ach / (ARO) p09,1a -- 01.14,3ake, 400v€
5. 6v o Natural Selection / silence (NAM) p.09,1aly -- 01.14,5ake, 200v€
6. 8v t Nanook Duán / (ARO) p09,2a -- 01.15,2ake, 200v€
7. 8v o Horus Ach / (ARO) p09,5a -- 01.15,2akexx
8. 5v o Sandman Snilli / (ARO) p09,1 -- 01.15,3ake
9. 6v t Bow N' Arrow / Tiia (NAM) p.09,1aly -- 01.15,4ake
10. 8v t Glenrosa Ach / (ARO) p09,1a -- 01.15,4akex
11. 9v o Deveron Ach / (ARO) p08,9a -- 01.15,5ake 

6. Ryhmäajo 4-vuotiaat lämminveriset 2600m Derby Selection
1. 4v t Ironborn Ach / (ARO) 17,3a -- 01.14,2akp, 8000v€ --> finaaliin
2. 4v o Rjazán Vjacheslav / Henna U. (DS) 13,5aly - 01.14,4akp, 4000v€
3. 4v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 16,5a - 01.15,2akpx, 2200v€
4. 4v o Clockwork Foxy / (KiRa) 01.12,5ake -- 01.17,4akp, 1800v€
5. 4v o OR'Hazy Jigsaw / (Blvd) 15,2ake -- 01.17,6akp, 1100v€
6. 4v t Sándrine / Vilma K. (DS) 16,1aly - 01.18,1akp, 800v€
7. 4v o Wayward Ach / (ARO) 17,1a -- 01.18,3akp
8. 4v t Geisha Snilli / (SnRa) 16,6a -- 01.18,5akp
9. 4v t Radical Like No Other / Spookiness (RDT) 15,2ly - 01.19,2akp

Hylätty
4v o OR'Dusty Case / (Blvd) 12,2aly -- - hml
4v t By Your Side / misery. (MIS) 15,2ke -- - hml


Takaisin kilpailuihin

Päivitetty: 04.11 klo 22.19



Ulkoasu & tekstit © Tiia. Ulkoasun koodaus © Toya
virtuaalitalli || SIM game stable